صفحه اصلی > پیام دبیر علمی همایش
.: پیام دبیر علمی همایش

بیانیه جناب آقای دکتر حسین میرمحمد صادقی
دبیر علمی همایش

 

به نام خداوند جان و خرد

کرامت انسانی زیر بنای حقوق بشر است و  یکی از سرچشمه های تضییع کرامت انسانی مقوله خشونت است، به طوری که حتی می توان گفت نخستین مولود این پدیده و آسیب اجتماعی تزلزل کرامت انسانی است. نهادینه شدن فرهنگ خشونت در جامعه بر ابعاد مشکل می افزاید، به طوری که نتیجه آن وجود آسیب های متعدد و ارتکاب جرایم خشن خواهد شد که علاوه بر بزه دیدگان مستقیم، بزه دیده نهایی آن کل جامعه و حتی نسل های آینده خواهد بود.

تحقیق، پژوهش و انجام مطالعات علمی در جهت یافتن راهکارهای عملیاتی برای ساختن آینده و رفع چالش ها و آسیب های موجود، اولین و اساسی ترین گام در راستای پیشگیری از خشونت در جامعه می باشد.

خدای سبحان را شاکرم که با همت دادگستری استان کرمان (بویژه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم) همایش "پیشگیری از خشونت؛ چالش ها و راهکارها" در اسفندماه سال 1396 در کرمان و با حضور اساتید، فرهیختگان دانشگاهی، پژوهشگران، محققان، کارشناسان، دانشجویان، حقوقدانان، اصحاب قضا و متخصصین این حوزه برگزار می شود، تا بلکه بتوانیم با تشریک مساعی و مبتنی بر یافته های نوین علمی و تجارب حاصل از پرونده های دستگاه قضا و پژوهش ها و تحقیقات انجام شده در مجامع علمی و دانشگاهی برای برون رفت از وضعیت موجود راه کاری بیندیشیم.

ترسیم نقشه راه و برنامه ریزی کوتاه مدت و دراز مدت و تهیه و تدوین سند پیشگیری از خشونت از نتایج حتمی همایش پیش رو خواهد بود. لذا ضمن دعوت از کلیه صاحب نظران، پژوهشگران، اندیشمندان، کارشناسان مرتبط، قضات، وکلا و مسئولان دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع، آمادگی دبیرخانه همایش را جهت دریافت مقالات جهت ارائه در همایش و سپس و چاپ کتاب مجموعه مقالات همایش اعلام می دارم. از اقدامات برجسته علمی این همایش برگزاری کارگاههای تخصصی با حضور اساتید برجسته کشوری خواهد بود که در آن آخرین یافته های مقابله و پیشگیری از خشونت فراگیر جامعه کنونی به تبادل نظر گذاشته می شود.

ضمن اعلام مراتب سپاس و تشکر از برگزار کنندگان همایش، امید است با عنایت ویژه حضرت دوست و مشارکت همه خوبان بتوانیم رسالت خود را به شکلی شایسته  به انجام رسانیم و گامی در جهت خدمت به مردم و رفع معضلات اجتماعی برداریم.


و توفیق از خداست
دکتر حسین میر محمد صادقی

دبیر علمی همایش